A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Filipíny - Diskuze

Původní dotaz

Kam na Filipiny

| Jano L.
Zdravim,
chystame sa s kamosom na dovolenku na Filipiny v priebehu juna, zhruba na 2 tyzdne. Mohli by ste nam odporucit lokalitu?
Chceli by sme sa v prvom rade zabavit, takze nejake miesto kde to zije, kde su party, samozrejme popri tom cez den sa venovat moru, pripadne turistike.

Vopred dakujem za pomoc
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
VitekL 03.03.2012 18:13
Re: Kam na Filipiny 

salamat po :-)

Ramoon
03.03.2012 15:59 83.208.85.***

Tak Vitku taky preju at ti to vyjde a zavidim(ikdyz to se nema) ;-)

Neregistrovaný uživatel
03.03.2012 15:30 89.103.197.***

Oo, korek ka dyan.
Já nechci na treky, až to bude hotové, pochlubím se, teď se na tom pracuje a ještě si budu muset zaletět na Filipíny něco dojednat.

Fero
03.03.2012 15:17 78.102.53.***

Přeji Vítkovi, aby se mu záměr na Filipínách vydařil a hlavně našel dobré místo - koupání, treky a pod. Sdílím jeho obavy z luxusních resortů. Rád chodím v přírodě - džungle a pod. Nadměrná civilizace je na škodu. V Thajsku jsem hledal ve volné přírodě na jednom místě (kde jich bývalo dost) kobry a oni je z důvodů nových resortu a turistů zlikvidovali. Bohužel. Získejte si takové renomé jako jeden čech žijící na Bali 18 let (založil tam ZOO). Je tam uznávaný a má tam resort.

Fero
03.03.2012 15:17 78.102.53.***

Přeji Vítkovi, aby se mu záměr na Filipínách vydařil a hlavně našel dobré místo - koupání, treky a pod. Sdílím jeho obavy z luxusních resortů. Rád chodím v přírodě - džungle a pod. Nadměrná civilizace je na škodu. V Thajsku jsem hledal ve volné přírodě na jednom místě (kde jich bývalo dost) kobry a oni je z důvodů nových resortu a turistů zlikvidovali. Bohužel. Získejte si takové renomé jako jeden čech žijící na Bali 18 let (založil tam ZOO). Je tam uznávaný a má tam resort.

VitekL 03.03.2012 14:21

Ale ne, máš pravdu, Manila je jen na 1-2 dny, není tam co dělat moc, pokud nechceš oblézat nákupní centra nebo večerní bary. A je tam hodně lidí. Mně se naštěstí nikdy nic nestalo. Obecně se na Filipínách cítím bezpečně, i když do vedlejších uliček v Manile v noci nelezu. Ale to se nedoporučuje asi nikde. A na žebráky většinou platí důrazné: "Ajau" a ignorace.
Ono je to těžký s turistama. Pokud se tam chce někdo usadit, jako já, tak ti nezbývá než poskytovat služby našincům. Peníze na investování do něčeho nemám. A to znamená více turistů. Já se hlavně bojím, aby se tam nezačaly objevovat kilometry luxusních resortů podél pláží, kam se nesmí.

Ramoon 03.03.2012 11:03

Krasne si to o tom jidle shrnul Vitku.Pancit bylo moje oblibene jidlo,ano je podobne i thaj jidlu.A presne tak i pro me bylo nejlepsi Jolibee,taky jsem si rikal kam se hrabou KFC nebo MCDonald...jsem premyslel ze kdyby tenhle retezec sel i do evropy,rozhodne by se tu neztratil ba naopak stal by se asi hodne oblibenym.
Jinak jeste se vratim k Palawanu a konkretne k turistum.Fero zrejme nemusi masy turistu :-) Porovnaval jsem to z Thajskem a to treba s Krabi,protoze El nido je docela kopirka Krabi,nicmene mene turistu a moc pratelsky mistni lidi.
Co se tyce snorchlovani a foceni ryb tak snad budete mit stesti na rybycky.
No a Sabang,tam na to jak je to male,tak turistu vice,mozna bych spis udelal jednodenni vylet z PP na tu podzemni reku,mel jsem problem najit ubytovani,ale mozna to bylo tim ze byl ten den akorad novy cinsky rok :-\
Presne tak je to u me Vitku,do te doby co jsem nebyl na Filipinach bylo pro me Thajsko best a ted uz snad nikam jinam nechci nez na Filipiny(co se tyce JVA),zvlaste kdyz mam tam toho jeste toho co navstivit a novy filipinsky pratele by me opet radi videli na Palawanu :-)
Jen muzem doufat ze se tam lidi brzy nezkazi jak se to stalo v thajsku.
A malem bych zapomel,bacha na Manilu.tam se me stala jedina spatna udalost,osklive mesto,vsude zebraci a bezdomovci,necitil jsem se tam bezpecne.Tam opravdu jen prespat pri ceste domu.Ale mozna vidi nekdo Manilu jinak,ja z toho mesta mam spatne dojmy z jinak uzasne zeme.

Vitek
03.03.2012 10:12 89.103.197.***

Fero, Ramon má pravdu, neboj. Byl jsem v x zemích a Asii, myslel jsem si, že Thajsko je to nej, co může být. Pak jsem zavítal na Filipíny a teď už nikdy nechci jinam. Ba se tam chci přesídlit dokonce.
Ano Thjci mají jídlo asi pestřejší a pálivější, v tom filipínském se míchají i evropský a americké vlivy. Ale třeba jejich smažené nudle (pancit) jsou podobné thajským pad thai, zkus adobo nebo bistek tagalog /někdy píšou beef steak, ale není to steak jako flákota masa z grilu/. A kdo chce současnou moderní filipínskou klasiku, jděte do Jollibee - je to místní oblíbený fast food - kam se hrabe KFC nebo MCDonald. Dobré je tam vše - dopuručuji smažené nebo grilované kuře. Pokud to nechcete se suchou rýží, špagety k tomu jsou ňamka. Dáte za to i s pitím kolem 50 korun.

Fero
03.03.2012 09:15 78.102.53.***

Ramone. Trochu jste mě uklidnil. 11.3. odpolene přistáváme na Boholu a po týdnu letíme na Palawan. Souhlasím s Vámi ohledně Thaj. Již to není ono - hlavně lidi. Zlatá Indonesie kromě Jávy. Již se také kazí Bali. Sumatra a Celebes jsou krásné včetně lidí. Obdobně je tomu i na Floresu. Dobrá je Malajsie, bohužel El nino negativně zasáhl do mořského ekosystému - např. ostrov Tioman, byl jsem nemile překvapen po návratu za 5 let.

Ramoon 03.03.2012 01:10

Vratil jsem se zhruba pred mesicem z Filipin kde jsem byl na Palawanu a Boracay.
K Palawanu jen kratce.Splnilo to moje ocekavani,nadherne vylety v okoli El nida,trosku horsi hlavni plaz v El nidu,nadherny ale dost plny Sabang a krasna podzemni reka.Celkove jestli me nekdo rekne,ze je na palawanu hodne turistu tak se musim pousmat.Oproti thajsku mnohem mene,jen trosku ten Sabang,bylo problem sehnat i ubytovani na miste.
Boracay....spousta lidi tu pise blee tam neee my chceme neco kde je malo lidi.A kde je na Filipinach okrem soukromych ostruvku malinkato lidi?Vsude jsou lidi,nekde mene,nekde vice.
Ale ja to nikomu neberu,ok kazdy hledame neco jineho.Ja tam byl naprosto spojeny.Opravdu nadherna plaz,ktera patri pravem do to 5 na svete.Je tam zakaz motorek,zakaz koureni,dodrzuje se tam zakaz vyhazovani papirku atd..
Vdycky jsem si nasel krasny flicek na plazi akorad pro me,zadne telo na telo.
Vecerni Boracay je naprosto uchvatne,vyber z nekolika zivych kapel,nekolika disko,restauraci a masazi.A vsechno pritom skoro na plazi...
Co se tyce cen,tak treba hodinova masaz vysla na Boracay na 350 php(na Palawanu jen tak pro predstavu 500 php)pro pany specialni masaz 500 php(nevyzkousel jsem)
Alkohol je na Boracay drazsi,ale jsou tam lucky hours kolem 6 az 9 vecer kde to stoji vsechno pulku takze to neni zase tak hrozny.Jidlo bufet berte co snite od 350 php,da se samozrejme jit na klasicke levnejsi na barech a ja chodil na hlavni silnici za 120 php..
Zda se me,ze cesi se neradi bavi :-P Nicmene pokud mate radi odpoledni relax u more a vecer nejaky ten tanec,poslech zive muziky,ci jen sedeni na plazi a zirani na more a hvezdy tak Boracay vas nezklame :-)
A na uplny zaver si dovolim srovnat Thajsko s Filipinama.U me vyhravaji az na jidlo Filipiny.More stejne,ne-li lepsi na filipinach(a to se nepotapim),podnebi stejne,ale zalezi na stesti,ja mel na filipinach lepsi pocasi nez minuly rok v thai.
Naprosto uzasny a pratelsky lidi,kam se hrabou thajci,snad jen na tom Boracay me to trosku pripominalo thai,Palawan a tamni lidi to se jen tak nevidi.
Preju vsem hodne krasnych zazitku na Filipinach :-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu