A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Filipíny - Diskuze

Původní dotaz

Filipíny co ANO a co NE?

| Belinda004
Belinda004
Ahoj,
29.1.- 19.2. vyrážíme na Filipíny.
Budu ráda za postřehy těch, kdo tam byli kam určitě vyrazit (co je zajímavé a kde je co vidět) a kam NE, co byla třeba úplná ztráta času a nic moc.
Náš plán je zatím
- Manila
- Sagada - zavěšené rakve
- Banaue - rýžové terasy
- Palawan - El Nido + okolí - 7 dní
- Cebu - Bohol ?? ten máme otazníkem

cokoliv hezkého zajímavého chybí, sem s tím. Rad není nikdy dost.
Předem díky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
RomanMr 26.10.2014 09:21
Re: Filipíny co ANO a co NE? 

Osobně Vám neporadím, jestli je lepší Palawan, nebo Cebu a okolí, protože jsem na Palawanu zatím nebyl (ale snad se to časem změní). V každém případě jsem ale projel (sice jen za něco víc jak 2 týdny) Cebu, Oslob (žraloci velrybí), Apo Island, Siquijor, Panglao - Bohol a můžu říct, že jsem tam byl nadšený přírodou a lidmi okolo. Fotky a video mám na www.facebook.com/ph2oto.roman, ale doporučuju spíš to video, je tam toho víc vidět a je to i s komentářem.

Fero
26.10.2014 06:35 217.30.64.***
Re: 

Doplňuji. Pobyt na APO Island - ubytování jsem si zajistit již z domova u domorodce - potápěčský instructor. Příjemný pobyt. Z Oslobu jsme navštívíli nedaleké vodopaády - jsou krásné - ovšek krpál od nich na silnici. Dále pak ostrov Sumilon.
Na negrosu v Dumaguete jsou každou středu trhy. Tam prodávají kde co - živá domácí zvířata a pod. Musí se tam být tak v 7 hod. ráno. Stojí za to to vidět.

Fero
25.10.2014 07:17 217.30.64.***
Re: 

Letos jsme cestovali po Cebu a Negrosu. Měli jsme tu výhodu, že jsme z Prahy letěli primo do Cebu city. Na Cebu je dobrá doprava a není problém se kamkoliv dostat.
Z Cebu city jsme cestovali do Moal Boal - tam jsme byli asi týden. Krásné korály - opravdu se těmto útesům věnutí a chrání je. Klidné moře - je tam I česká restaurace a pekárna. Následovala cesta na Negros a ostrov název doplním, ale žije tam x karet a na jedno koupání jich blízko u břehu najdu I 15. Vůbec se nebojí lidí. Pak přesun na Cebu - Oslob- krásný zážitek s velrybáky.
Palawan - El Nido je krásný kout, ale je to trochu z ruky a doprava na něm není jednoduchá. Tam je dobré využít 4 druhy výjezdů k ostrovům -stojí to za to.

Fero
25.10.2014 07:17 217.30.64.***
Re: 

Letos jsme cestovali po Cebu a Negrosu. Měli jsme tu výhodu, že jsme z Prahy letěli primo do Cebu city. Na Cebu je dobrá doprava a není problém se kamkoliv dostat.
Z Cebu city jsme cestovali do Moal Boal - tam jsme byli asi týden. Krásné korály - opravdu se těmto útesům věnutí a chrání je. Klidné moře - je tam I česká restaurace a pekárna. Následovala cesta na Negros a ostrov název doplním, ale žije tam x karet a na jedno koupání jich blízko u břehu najdu I 15. Vůbec se nebojí lidí. Pak přesun na Cebu - Oslob- krásný zážitek s velrybáky.
Palawan - El Nido je krásný kout, ale je to trochu z ruky a doprava na něm není jednoduchá. Tam je dobré využít 4 druhy výjezdů k ostrovům -stojí to za to.

Jarda007 11.10.2014 12:56
Re: 

No a co jsem viděl tady za odkazy, tak nás zaujalo Sagada a Banaue ;-)

• Anonym (1)
Jarda007 11.10.2014 12:53

Zdravím všechny cestovatele,

mám dotaz. S přítelkyní se chystáme na přelomu roku na Filipíny, tak na necelé 4 týdny, co byste doporučili za tu dobu opravdu vidět? Máme rádi snad vše, přírodu, hory, moře, klid a relax, nemusíme nic extrémně rušného :-\ Co jsme se dívali, chtěli bychom z ostrovů zkusit Palwan a Cebu, pak se podívat na čokoládové kopce a sopku Taal. Co jiného by ještě šlo a aby to nebylo hektické tam a zpět? ;-)

Děkuji všem předem, případně budu rád i za kontakt na někoho na Filipínách.

P.S: Konec roku jsme koukali, že je sice ´nejchladnější´ a nejdražší, ale myslím, že i tak by to mělo být fajn, ne? :-)

erben_tom 08.10.2014 19:21

Ahoj Fero, případně kdokoliv ostatní,
rád bych požádal o radu.
12.11. přiletíme na 15 dní na Filipíny. Máme zatím jen letenku do Manily, odkud bychom hrozně rádi co nejrychleji vystřelili (po 5ti měsících strávených v Hanoi není divu :)).
Cestujeme s poměrně omezeným rozpočtem, ale to i nahrává našemu způsobu cestování, že se rádi vyhneme turistickým destinacím. Pročetl jsem pár diskusí a spíš než vidět čokoládové kopce rádi vyšplháme k opuštěným romantickým vodopádům a než se nechat vozit cestovkou, raději si půjčíme skútr a projezdíme cestičky, kde se na nás budou víc smát místní lidé. Taky ale milujeme to čisté moře, krásné liduprázdné pláže...přestože jsme celkem mladý lidi, o žádný party nestojíme.
Jenže teď nevíme - chceme si vybrat jen jeden směr, abychom netrávili čas na cestě a rozkoukáváním se. Co bys řekl - lepší Palawan, kde je nejčistší jezero, krásné pláže anebo druhá strana okolo Cebu, kde se snadno dá rychle přejet a vidět a hlavně prožít toho hodně? A taky s ohledem na počasí je někde větší pravděpodobnost hezkého počasí? To bych asi chtěl moc,co? :))
Mockrát děkuju za odpověď, fakt nám pomůžeš. Tom

Fero
12.08.2012 08:47 217.30.64.***

Drakouš03. Napsal jsem Vám E-mail. Snad zkouška spojení došla.

• Anonym (1)
drakous03 12.08.2012 08:41

Nějak jsem to nenašla :-\ :-\ . Nedáte link?Vidím že to máte pevně v rukou, ale asi se to nijak jinak nedá , pokud chce člověk něco vidět ,cestování si užít a
bezpečně se vrátit domů.

Fero
12.08.2012 08:08 217.30.64.***

Některá moje fota ze světa jsou na webu : Rybolovnorsko. Na něm mám jméno KIM. Jinak základní plán na Filipíny mám již hotov - nastane precizování. Také by tam měl vyjít článek o Filipínách a budu přidávat fota.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu