A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Filipíny - Diskuze

Původní dotaz

Filipíny - cestopis

| cupka
cupka
Ahoj vše,

ca. 1 měsíc po návratu z Filipín jsme dokončili poměrně dlouhý cestopis.
Když budete mít zájem, můžete kouknout zde: www.aja.pise.cz
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
ája
08.04.2013 14:44 78.111.126.***
Re: Filipíny - cestopis 

Ahoj,
jojo, tak to je přesně to jídlo, ze kterého se nám už pak po 14 dnech zvedal kufr. Pak sedneš do letadla na Palawan a dostaneš jídlo... kuře s rejží :-)
V Chowking jsme si taky pošušňávali, zejména to jejich chorizo rizoto. Mňam :-)

Ramoon
06.04.2013 16:42 83.208.85.***

Kdyz tu neni edit, tak udelam trosku spamu, oprava:
"kure s ryzi"

Ramoon 06.04.2013 16:40

Diky za odpoved, a co se tyce jidla tak to se asi neshodnem no ;-) Je jasny ze me v Thajsku take chutna lepe, to je bez debat, preci jen Filipiny jsou mix spanelskoamericke kultury. Jolibee bych k mekaci nesrovnaval. Jolibee je moderni fastfood, ktery je jen v par zemich v Asii a tusim par jich je v Americe. Chutnalo me jidlo viz foto a kure z ryzi bych tam take mohl jist porad :)
Jo a jeste bych zapomel na dalsi fastfood Chowking, kde jsem jedl moc dobrou cinu a taktez snidane. No a samozrejme Sea food, to je bomba.

cupka 03.04.2013 15:48

Ahoj,
pokusím se odpovedět ...

1) Na Rizal street a vlastně v celém Puertu jich je fakt málo. Prošli jsme 3 půjčovny. Všichni začínají na 600-500 PHP, na víc dní se to dá ukecat (my na těch 300 PHP) ale to bylo maximum. Doba, kdy se dala půjčit motorka za 200 PHP je už pryč a to se týká asi celých Filipín. I když to ber s rezervou, byli jsme na pouhých 3 ostrovech.
2) Rozhodně to není to myšleno ve špatném. To neřeš ;-)
3) To, že letadlo bylo starý sice je pravda, ale nemělo to vyznít tak negativně. Turkisch Air = 1* (jednička s hvězdičkou) - kdybych si mohl příště vyrat, tak jedině s nima !!
4) ano, Pancit dobrej, trochu jsme se blížili Thajsku (trochu :-)) a co se týče fastfoodu Jolibee ? Tady tě nechápu, je to přeci normalní "mekáč". Nebudu jíst v Asii v mekáči, to můžu zůstat doma ;-) Tam opravdu jen, když byla krize :-))
5) věříme, jen píšeme zkušenosti
6) Díky
7) Prej jsme první nebyli, ale myslím, že by se dali spočítat na jedné ruce :) Ověřili jsme si, že nás jen tak něco nerozhází :-P
9) Ája psala deník vždy večer u pivka, či rumu. Ale ne každý večer. A nejlepší to bylo v letadle, tam byl čas :)
10) aby pomohl, v to doufáme (((clap)))

Ramoon 29.03.2013 23:11

Ahoj, mam na tebe jednu otazku a par pripominek at uz pozitivnich nebo negativnich
1) kolik jste prosli tech pujcoven na Rizal street v Puertu Princesa a jejich tam dost?
2) nelibilo se me jak pises o asiatech jako o"sikmacich" :-(
3) No let z Prahy do Istanbulu myslim zpetne ohodnotis mhohem lepe az se proletis jinou prumernou spolecnosti. Ze bylo letadlo za zenitem je podle me vedlejsi, ale servis na evropskych letech ma Turkish jasne nejlepsi. Nekde totiz dostanes sotva pulku bagetky, no ale za to novejsi letadlo ;-) Ale pokud je to tva priorita tak ok..
4) Jidla na Filipinach jsem se bal, zvlaste po navstevach Thajska kde je jidlo best. Loni jsem taky tak trosku trpel, ale letos jsem si to uzil i s jidlem na 100 % Pomohlo me mimo jine ze jsem mel u sebe mistni a papali jsme nehorazne vyborne ryby, udelane na ruzne zpusoby. Take me na rozdil od vas chutna snidane v jejich fastfoodech, protoze ryzi primo miluji, vajicko dobre a hnede bobiky jak popisujes me take chutnali :-) To se jeste musim zminit o mistni specialite pancit(neco mezi cinou a thajskym jdlem) a moji jednickou mezi fastfoody Jolibee kde bych mohl jist porad :-)
5) S tim permitem na podzemni reku jsem to tu psal, nevim proc me neverite :-(
6) Jinak abych porad nekritizoval tak trip report je pekne podrobne napsanej a je videt ze jste dobrodruzi, coz se me libi :-)
7) Mozna jste byli prvni co jste jeli na skutru trasu Puerto Princesa- El nido, klobouk dolu :)
8) Jsem rad ze Filipiny vidite podobne jako ja, tzn krasne plaze, priroda, super mistni lide a mene turistu.
9) Obdivuju vas, ze jste dokazali psat denik, ja bych to nedokazal, ja si uzivam dovolenou tak ze na denik nemam cas..
10) Jeste jednou klobou dolu a urcite vas denik pomuze hodne lidem pri planovani dobolene, tim jsem si na 100% jisty.

fevlad 29.03.2013 18:31

kludne to zafajkni a prečítaj si to...

nepř,Niky
29.03.2013 16:46 81.200.57.***

Ráda bych si to taky přečetla. ale PC mě nechce pustit :-(
hlásí : Toto připojení není důvěryhodné

Tak poraďte.....

fevlad 29.03.2013 16:41

toto je majstrovske dielo, super citanie

cupka 29.03.2013 10:22
Filipíny - cestopis 

Ahoj vše,

ca. 1 měsíc po návratu z Filipín jsme dokončili poměrně dlouhý cestopis.
Když budete mít zájem, můžete kouknout zde: www.aja.pise.cz

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu