A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Filipíny - Diskuze

Původní dotaz

Coco beach island resort Puerto Galera

| daurba
daurba
Byl prosím někdo v tomto resortu? Vítám jakékoliv informace.
Děkuji
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Rudo
17.04.2012 13:02 178.40.219.***
Re: Coco beach island resort Puerto Galera 

szia mispi,koszonom a dícséretet,majd legkozelebb odafigyelek a helyesírásra.Rudi -dunaszerdahely

Fero
17.04.2012 11:14 78.102.53.***

Myslím, že Milan to popsal trefně. Za těch asi 18 let co jezdíme po světě vše řeším s úsměvem. Např. na Borneu jsme taxikáři zaplatili více než sjednanou cenu, protože byl velmi vstřícný a cestou vysvětloval co bylo třeba a vozil nás celý den. Rádi dáme více pokud vidíme z druhé strany ochotu a pod. Jinak přeji Filipínám mnoho turistů a předpokládám, že se to kladně projeví . S hotelovými službami nebyl žádný problém. Totéž se stravováním a hlavně pivo a jejich značkový rum jsou dobré.

milan
17.04.2012 10:43 112.198.77.***

V Asii jsou presvedceni, ze ATM je masina, ktera bilymu vydava volne a porad penize, takze nema problem s prachama. Jinak – lide maji samozrejme jinou mentalitu a takova ta evropska “ostrost” tu vubec nefunguje. Jakmile po nich vyjedete, mate smulu, nastvou se a nebudou se bavit. Ja byl nedavno s kamaradem neco kupovat, on uz nevydrzel, ze prodavac nevedel o tom, co prodava zadny informace, serval ho, a tim jsme si ukoncili nakup! Prodavac sel pryc, ja se ho ptam , jestli muzeme tedy to, co jsme chteli koupit aspon objednat, kdyz maj na krame jen dva ks a my chteli 8, a on rekl - nic neobjednam, a sel opet pryc. Byl to nakup za cca 30000 peso! Mam takovejch historek kufr, tak opravdu, tady musite s usmevem, oni jsou vetsinou prijemni, ale jsou tak jini nez my! Nekdy to ve me bubla, ale brzdim se, protoze i moje Filipinka se pak stydi za nejakou bourlivejsi reakci. Pri vystupu toho kamose dokonce opustila kram. Pritom to nebylo nejak dramaticky, myslim napr. proti Praze.
O tech taxikach – Fero, muze to tak byt. Ja zazil, ze jsem v Manile platit 500 peso, byl jsem stastnej, protoze kdo by me u nas odvezl taxikem takovej kus cesty za 200 ceskejch. No, a ted vim, ze 150 bylo max., tedy dle taxametru. Takze na tom trvat, nebrat vymluvy, ze je provoz, ze do te casti kde chcete se nepouzivaji a jiny kecy, proste jak psal Vitek - klidne vystupte, kolem jich je dvacet jinych a nekdo s taxametrem pojede.

• Anonym (9)
Neregistrovaný uživatel
17.04.2012 10:41 82.114.209.***

mispi, ten člověk není negramotný ,ale pravdě podobně Madarský mluvíci občan žijící na Slovensku ,tak ho i beru.A příspěvkem napsal to , co chtěl vyjadřit.

mispi 17.04.2012 07:50

pekný príspevok, len tá slovenčina.... aj päťka by za ňu bola moooc dobrá známka...

Rudo
15.04.2012 22:44 178.40.219.***

Ahoj chalani.Neviem čo riešíte,nemusíte ani do azie ,ani do arabského sveta chdodiť,ako keby ste neveedeli ako to chodí v europe.Nikto vás tak neoškube ako v civilizovanom svete.Bratislava -letisko-hlavná stanica vlaková cca 3km 25eur,a nemáme sa očom bavyť.Onen iný svet bojuje o prežitie,a náš ,ako z koho čo najviac vytiahnúť.Vela chdím do arabského sveta,aj som sa naučil trošku po arabsky,fakt inakšie vnimajú človeka,robím ztoho šport ,že zjednám,ale na konci cesty,vždicky dám bakšiš ,a sú velmi vdačný.

VitekL 15.04.2012 22:30

Taxikáři mi nechtěli zapnout taxametr ani v Bangkoku nebo si pamatuji, jak nás děsně natáhli v Laosu, kde nebyla jiná volba. Já mám v Manile výhodu, vím, kolik zhruba ta cesta bude stát a umím trochu tagalog, což docela pomáhá. Pochopí, že nejsi nováček. Když se brání zapnout taxametr, tak prostě vystoupím. Už jsem to udělal se slovy, že znám pravidla a že musí taxametr zapnout a dodal, že je to jeho volba, že vždy dávám dýško. Koukal, tak jsem nasedl do jiného a jel. Ale mám heslo - neřeš to, jsi v Asii. V klidu a s úsměvem, nehádám se, jen trvám na svém.
Moje láska jsou prostě Filipíny, ale každý to máme jinak. Tím nechci tvrdit, že se mi jiné asijské země nelíbí.

• Anonym (12)
Fero
15.04.2012 09:42 78.102.53.***

Ano. Souhlasím s tím, že všude v Asii nás vnímají jako pochodující peněženky. Jde však o způsob jak z nás peníze dostat. Několikrát se nám na Filipínách stalo, že jsme využili trickly, které jsme oproti normálu uhradili minimálně 5x - 10x víc než domorodci. To by nebyl problém. Jde o to, že když jsme si je objednali na druhý den - nedostavili se. Raději jsme využívali hotelové taxi. Není dobré, že z nás taxi a tricyklisti dělají blbce. Měli by vědět, že také něco víme. Nejhorší je to v Manile. Taxikář řekne, že mu nejde taxametr, ale po půl hodině najednou jde. Na rozdíl od jiných států v Asii filipínci nevědí o poloze ČR téměř nic. Tak jsme jim říkali, že jsme z Evropy. Jinde znali naše sportovce a pod. Je to škoda. protože zbývá mnoho míst - ostrovů, na které bychom se rádi podívali. Toto je jen kostatování našich zkušeností. Zkušení cestovatelé se s tím snadno vyrovnají.

• Anonym (3)
VitekL 14.04.2012 09:18

Fero, pokud si myslíš, že tě Thajci nevnímají jako peněženku, jsi na hlubokém omylu, farang je ten, kkterého je třeba obrat o peníze. S úsměvem samozřejmě. Ano, Thajsko je na turisty připravené lépe. Ale že by Filipínci nebyli přátelští a bezprostřední. Já tam při mých návštěvách spoustu takových potkal

• Anonym (2)
Fero
14.04.2012 04:26 78.102.53.***

Myslím, že jste začala dobře a to Thajskem. Máme procestované jeho celou jižní část včetně ostrovů. Thajci jsou příjemní. Thajec se Vám snaží pomoci a co je důležité zná svoji zem. Na Filipínách je problém v tom, že oni neznají svůj region a nejsou schopni Vám odpovědět na základní otázky. Souvisí to s kulturním a náboženským založením. Thajci jsou vůči sobě ohleduplní. Vše záleží na tom jakého jste založení - pláže a nebo i cestování a dobrodružství. My máme v Asii tento žebříček obliby - Indonesie ( kromě Jávy - velkých měst), Thajsko, Malajsie, Singapur,Filipíny. Je nepochybné, že Filipíny jako stát mnoha ostrovů má jako Indonesie co nabídnout - ale zatím ten cestovní ruch tolik neumí. Vnímají Vás převážně jako cestující peněženky.......... více se zeptejte lidí, kteří tam žijí několik let - mě to řekli a nebyl jsem z toho nadšen.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu