A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Filipíny - Boracay - Průvodce

Jak se dostat na Boracay, místní doprava. Kam zajít na jídlo a na pití.

Cesta na ostrov

Lodí

Ostrov je dosažitelný pouze lodí. Přístupovým přístavem na pevnině je malé městečko Caticlan. Neveliké loďky odplouvají doslova každých deset minut z Caticlan\'s jetty port, cesta stojí asi 20 pesos, ale je nutné zaplatit terminálový poplatek ve výši 50 pesos a poplatek na zlepšení životního prostředí ve stejné výši. Tomuto se tedy nevyhnete.

Pokud se vydáte lodí z Manilského přístavu, můžete si vybrat mezi společnostmi MBRS (odjezdy jednou týdně) nebo Negros Navigation (sezónní plavby, výhodou je že kotví přímo na Boracay, pár mil od Bílé pláže). V Manile jsou dostupné také trajekty, jež vyplouvají z Roxas (Mindoro) a připlouvají do Caticlanu. Cesta vyjde na P4000. První loď vyplouvá kolem šesté ráno a poslední v 16 hodin odpoledne.

Letadlem

Místní letiště je situované také na pevnině, v již zmiňovaném městečku Caticlan. Je nalétáváno řadou aerolinek, převážně z Manily . Přistávat zde mohou pouze vrtulová letadla. Při hledání letenek si můžete vybrat z následujících leteckých dopravců: South East Asian Airlines (SEAir), Asian Spirit, Philippine Airlines, Cebu Pacific. Doba letu z Manily trvá zpravidla něco mezi 35 a 45 minutami. Pokud přestupujete z mezinárodního letu, musíte se vydat na tzv. domestic airport (nikoli domestic terminal mezinárodního letiště v Manile). Cesta trvá asi 10 minut taxíkem, ale je nutno si vyzvednout zavazadla a znovu je check-inovat.

Asian Spirit a South East Asian Airlines (SEAir) provozují lety mezi Caticlanem a Cebu City a mezi Caticlanem a Angeles/Clark International Airport, jenž se nachází asi 60 km severně od Manily.

Pokud byste pobývali na Palawanu, můžete využít palub South East Asian Airlines (SEAir), které sezónně létají mezi Caticlanem a Coron na ostrově Busuanga (provincie Palawan).

Rozhodně doporučuji dát si pozor, pokud kupujete letenku od cestovní kanceláře, jelikož mnoho agentů Vás nebude informovat, že jich lety (speciálně lety Philippine Airlines a Cebu Pacific) létají na větší a vzdálenější letiště Kalibo, které je hodinu a půl vzdálené od Caticlanu.

Ceny letenek se dosti liší, začínají na $50 za jeden směr. Zavazadla nad 10 kg podléhají poplatku jako oversized.

Doprava na ostrově a odjezd z ostrova

Většina turistů na ostrově používá tricykly, což je takový ostrovní taxík, jízdné je levné, neměli byste zaplatit více jak P 200 kamkoli po ostrově z Bílé pláže. Pokud chcete být soběstační, můžete si pronajmout skútr nebo kolo nebo dokonce i tzv. paraw, což je miničlun. Má-li motorový pohon, potom se bude jmenovat banca.

Všichni turisté opouštějí filipínskou baštu turismu přes Cagban, což je přístav na jižním výběžku ostrova a zároveň nejbližší místo pro spojení s pevninou na Caticlan. Cena trajektu je identická jako pro opačný směr (P20 ve dne, P30 v noci plus v obou případech poplatek P50)

Cesta na tříkolce z jakéhokoli místa na ostrově by vás neměla stát více jak 20 pesos, ale pakliže vypadáte hodně turisticky, budou se snažit vám cestu napočítat P100 a více.

Stravování

Boracay se v průběhu posledního desetiletí stalo významnou křižovatkou cestovního ruchu, což se odrazilo i na místní kuchyni. Zde je pár tipů, kam zajít na znamenité jídlo.

Restaurace Aria situovaná v „D\' Mall“ nabízí výtečné italské speciality.

Arwana Coffee Shop je jedním ze tří nejlepších míst, kde můžete v klidu a pohodě posnídat.

Bamboo Lounge nabízí výborný výběr čínských pokrmů, benefitem je i krásný výhled na moře a pláž.

Cyma objevíte v nové části shopping mallu. K mání je excelentní menu v řecké restauraci se vším všudy. Vyzkoušejte třeba špenátové a artyčokové fondue nebo kuřecí souvlaki.

D\'Talipapa pravděpodobně nejlepší a nejlevnější místo, kde se najíst. Výborný poměr ceny a kvality. Jídlo si můžete sami namixovat dle libosti.

The Kasbah láká autentickou marockou kuchyní. Najdete ji hned vedle Discovery Shores.

Manana restaurace poblíž kotviště člunů č. 1, nabízí velké porce vábivých mexických lahůdek. Mějte na paměti za prvé, že speciality guacamole jsou k mání pouze v sezóně, kdy dozrávají avokáda, nehledě na informace z menu.

Ole hned naproti mall plazy, nejlepší místo pro pravé španělské tapas a další. Porce čehokoli jsou zde obří.

True Food se specializuje na indickou kuchyni, prostředí restaurace je velmi útulné a příjemné. Nechybí obří polštáře pro pohodlné posezení. Také personál je velmi milý, nezapomeňte vyzkoušet tandoori chicken.

Zuzuni poblíž kotviště č. 1, další řecká taverna, tato je zatím nejnovější. Servírují se typická řecká jídla v příjemném, romantickém prostředí s výhledem na moře.

Bary a nápoje

Na ostrově je nepochybně spíše přebytek barů a nočních klubů než jejich nedostatek. Ty nejrušnější najdete okolo kotviště 1 a 2. Nechybí tu ani celá plejáda barů, kde se pije a tančí celou noc. Kotviště 3 a jeho okolí nabízí spíše umírněnější a klidnější bary, uchylují se sem backpackeři. Kontroly, jestli nevnášíte střelné zbraně a jiné nebezpečné předměty, jsou na pořádku dne, tedy i noci.

Kam tedy zajít?

Hey Jude bar s živou hudbou a DJ. Nápoje i pokrmy samozřejmostí (pizza a těstovinové lahůdky).

Bom Bom Bar (poblíž D \'Mall) původní stylový „beach-bar“ s živou hudbou. Velmi populární místo pro umělce a muzikanty.

Cocoloco (nedaleko kotviště 3) přitažlivý beach bar s výbornou restaurací. Lokalita je bezkonkurenční, nejlepší místo pro koktejl pod palmou.

Red Pirates Pub další bar s docela zachovanou autentickou atmosférou, najdete ho poblíž stanice 3. Výborné místo, kde se setkáte s ostatními cestovateli. V pátek při úplňku zde hraje živá muzika.

Crafty\'s krásný bar na střeše s největší nabídkou piv.

Poslední editace textu: 9.6.2011 13:11
Další informace
REKLAMA

Články odjinud