A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Filipíny - Diskuze

Původní dotaz

Nový amatérský film FILIPÍNY 2012

07.11.2012 11:40:53 | Mumli
Mumli
Právě jsem dokončil svůj nový amatérský, cestovatelský film FILIPÍNY 2012. Pokud vás zajímají nějaké informace a záběry z několika filipínských destinací jako jsou např. ostrovy Bohol, Panglao, Siquijor, Cebu, Bantayan a Malapascua, tak se mrkněte na: http://www.bushmanfilm.com/filipiny/ . Film je uložen na perfektním serveru www.bushmanfilm.com, kde cestovatelé presentují svoje krásná a poučná videa ze svých cest po celém světě. Najdete tam i spoustu mých dalších filmů jako např. Thajsko, Srí Lanku, USA, Indonésie, Vietnam atd. Tak přeji hezkou zábavu a doufám, že se vám některé informace budou hodit na vaše cesty. Mumli
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
RomanMr 11.06.2014 08:26
Re: Nový amatérský film FILIPÍNY 2012  

15 minutový film o mé cestě po Filipínách najdete na:
https://www.facebook.com/ph2oto.roman

Cebu, Oslob, Apo Island, Siquijor, Panglao, Bohol.

• Anonym (1)
Mumli 23.03.2014 18:45

Ramoon: Také doufáme, že si najdeš čas na blog o Filipínách, určitě to bude velmi zajímavé čtení a ze Tvých příspěvků je patrné, že máš spoustu znalostí. Bude skvělé, když se o ně podělíš a nasměruješ ostatní. Je jasné, že filipínská manželka Ti ukáže zemi úplně jinýma očima, sami máme "náhradní" rodinu na Srí Lance a víme, jaká je to paráda zapadnout mezi místňáky. :-D Kateřina

RomanMr 23.03.2014 08:48

Mě tedy na filipínách chutnalo a dokonce jsem v Dumagette byl v restauraci (ne v hrncárně), kde jsme si i s manželkou dali kuřecí steak s rýží a pitím stálo nás to dohromady 250 Php. Fakt je, že to bylo hned druhý den při přejezdu z Oslobu na Apo a tak dobrou a levnou restauraci jsme už nikde nenašli. Na Siquijoru jsme jedli buď v resortu, nebo jsme si kupovali grilovaná kuřata, smažené kuřecí kousky, nebo ovoce, ale nejvíc jsme si pochutnali na polévkách. Cena sice byla kolem 100 - 150Php, ale až na vyjímky to byla porce pro 2, jednou nám dokonce v Salagdong resortu (u pláže) přinesli celou mísu dobré polévky a to nám v podstatě vystačilo na oběd. Na snídani jsme si kupovali pečivo v pekárnách a to bylo opravdu vynikající za naprosto směšnou cenu.
Ramoon: Doufám, že ten blog dáš dohromady, pokud se mi ještě podaří jet na Filipíny, rád se poučím a vyzkouším něco nového.

PS: Když srovnám Thajsko s Filipínami, tak za sebe nemůžu napsat, že by mi v Thajsku chutnalo víc, je ale možné, že to bylo kvůli tomu, že jsem po upozornění na fórech a kvůli manželce vždycky říkal "no spicy" a jídlo pak asi nemělo tu chuť, co by mělo správně mít.

Tina21 23.03.2014 08:34

My sme si na Filipínach pochutnali. Začali sme skvelou rybou už na letisku v miestnej reštaurácii, kam sa chodil najesť personál, počas cesty sme potom vyskúšali hrncárne, či grilované kura v stánku ako aj rôzne reštaurácie. Fastfoody sme z pokusov vylúčili.
Keďže ryby a morské potvory na rôzny spôsob milujeme a ryža nám neprekáža - pre nás filipínske jedlo nemalo chybu :-)

Ramoon 22.03.2014 21:08

Co se týká Filipín a jídla, tak rád bych ohledně toho něco napsal. Toto je trošku ožehavé téma, protože vím, že 1000 lidí má 1000 různých chutí, nicméně spíš popíšu situaci ohledně restaurací, jídelen, kantýn atd..
Připravenost z domova a různé destinace na Filipínách hrajou v tomto tématu dle mého důležitou roli.
Například zde zminovaný Boracay má hodně co nabídnout. Taky aby ne, je tam hafo restaurací všeho druhu. Myslím, že jen velký mlsoun by tam byl nespokojený.
Ve městech je nabídka také veliká. Ve velkých městech je možné navštívit velké obchodní domy, kde je jedno patro plné restaurací. V menších městech jsou dinner bary, různé restaurace, fast foody, či jen kantýny pro místní.
V destinacích jako je Siquijor je to komplikovanější, protože turisté jsou odkazaný jen na jídlo v resoltu kde jsou ubytovaný a jídlo jim tam nemusí chutnat a nebo je předražené. Majitel zpravidla využívá toho, že v okolí nic dalšího na výběr není..
V tomto případě jak jsem již naznačoval je dobrá příprava z domova, číst reference na vytipovaný resolt, informace o dopravě na daném ostrově, atd a pak podle toho si hostel, či resolt booknout.
Například o zde zminovaném Coral Cay resortu jsem na tripadvisoru našel hned ve třetí recenzi výtku, že je tam drahé jídlo. Také jak by ne, to co zde psala Alice je opravdu šílená cena...
Na Siquijoru opravdu není lehké najít nějakou restauraci, která by se zavděčila každému, ale při troše štestí se dá. Například při objevování ostrova na motorce.
Já také nemůžu říct že jsem hned při první návštěvě Filipín byl z místního jídla nějak odvařenej. Stravoval jsem se hlavně ve fastfoodech, levnějších jídelnách či jedl burgery ze stánků. A to byla chyba. Z místního jídla mě zaujal pancit a nebo palabok. Jinak opravdu pro mě průměr. Ryb jsem jsem bál a ač je jím, tak jsem nerozuměl názvům a bál jsem se je objednat. Vše se zlomilo když jsem poznal mojí filipínskou manželku. V restauracích objednává samozřejmě jen ona, ochutnal jsem tak jídla které bych si jinak netroufl objednat a úplně jsem změnil názor na místní jídlo. Vyzkoušel jsem několik druhů ryb na několik způsobů, prostě úžasné. A nejenom ryby, ale i různě ochucené rýže, vepřové, hovězí nebo i jen salát. Byl jsem i na rodinném pikniku u moře, či oslavě narozenin. To vše mě přimělo totálně změnit názor na místní kulinářské umění.
Takže doporučuji se nebát a zkusit objednat i něco jiného něž kuře s rýží :-)
Jinak jídlo v restauracích na Filipínách je dražší, ale lze se dobře levněji najíst i v místních kantýnách(hrncárny), kde opravdu většinou vařit umí.
Co tedy můžu doporučit je nekoukat moc na ceny a nebát se vyzkoušet různá jídla, které jsou v nabídce. Bohužel, musím se opakovat, ceny za jídlo v restauracích jsou na Filipínách dražší 120 - 300 a i více pesos. Záleží na destinaci a typu restaurace. V kantýnách nebo v menších "žrádelnách" se ceny pohybují i od 50 pesos výše.
O jídle bych toho mohl napsat více, ale přiznám se, že bych rád vytvořil blog o Filipínách, kde bych právě rád informoval o jídle, ruzných destinacích a třeba i o aktualním počasí a nebo o politickém dění. Uvidím jak na tom budu časově a podle toho se rozhodnu.
Zavěrem bych ještě napsal, že základem stravy na Filipínách je rýže. Takže pokud někomu rýže moc nejede, tak bude asi opravdu zklamán, nicméně speciálně ve městech či více turistických oblastech lze najít pizzerie, thajské jídlo, čínu, atd.. no a nebo zkusit místní pancit s nudlemi ;-)
A jak psal Fero, místní pekárny fakt umí, takže za mě také doporučuji.

Fero
20.03.2014 16:45 217.30.64.***

Musím s Mumli a Alicí naprosto souhlasit. Nám take filipinská strava jak se říká nejela. Snad ve všech ostatních koutech Asie je to lepší. Samozřejmě se najdou vyjímky. V El Nidu si to vynahradíte. Doporučuji tamní pekárnu a restaurace na pláži.

Alice
20.03.2014 12:30 121.54.58.***

My byli ještě před Filipínami ještě měsíc v Thajsku. To je naše srdcovka a a rádi se vracíme. O to horší je pro mne se přepnout na novou stravu. Thajskou kuchyni mohu 365 dní v roce, zatímco po 14 dnech zde se už nemohu dočkat změny 8-)

Po Siquijoru se přesouváme na Palawan, od toho čekáme asi nejvíce.

Mumli 20.03.2014 11:19

Alice, vím přesně o čem mluvíš, my na Filipínách vyhládli jako nikde :-D Párkrát jsme si moc pochutnali, vždy v hrncárně, vždy náhodně. Je třeba prostě nadzvednout všechny pokličky a vybírat podle vůně. Nevýhoda hrncáren je, že když jsou hrnce vyjedené, tak konec, navaří zase další den. No a vzhledem k tomu, že hrnce bývají vymetený už odpoledne, často jsem si kupovala k večeři pivo. A když dáš dvě a třetí s rumem, tak možná zaspíš i ty kohouty.
Kam se ještě na Filipínách chystáte? K.

Neregistrovaný uživatel
20.03.2014 03:37 121.54.58.***

Kateřina: Děkuji za reakci. Zkusili jsme restauraci přes silnici. Ceny jsou poloviční, ale jak píšeš jídlo teda nic moc. Navíc jsem celou noc strávila na toaletě, takže ztratili moji důvěru :D Ono vůbec jídlo je pro nás na Filipínách dost zklamání, nepamatuji si nic na čem bych si vysloveně pochutnala. Ano manga jsou výborná, dobré levné pivo a rum 8-), ale to je tak vše. Zatím se naprosto schoduji s vašimi závěry. Ještě bych přidala, že jsem se tu ještě pořádně nevyspala. Ráno začnou vyřvávat kohouti a je po spánku. Včera večer v Coral Cay začali už v půl čtvrté ráno :-D Nic pro lidi, co mají lehké spaní.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu