A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Filipíny - Diskuze

Původní dotaz

Itinerář cesty

29.11.2012 08:55:15 | chrissks
chrissks
Ahoj,
mám dotaz, jestli byste něco přidali a nebo naopak něco z naší cesty vynechali :-) Je to jenom předběžný plán cesty a mně osobně přijde, že tam toho máme zbytečně moc.

Přílet do Cebu
Bohol 2-3 dny
Negros 3 Dny
Palawan 8 dní
Legazpi 2 dny
Odlet z Cebu

Děkuji moc

Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
09.05.2018 07:11 91.231.171.***
Re: Itinerář cesty  

Ahoj, rozmýšlím se, kde zůstat 4dni, Negros, či Siquior?? Jde mi o to, kde je "lepší cestování a více vidět. Pak se chceme přesunout na Panglao. Díky moc, Tom

Neregistrovaný uživatel
05.07.2016 17:54 130.105.234.***
Re: Siquijor, Apo a dál?  

Ahoj,

Apo Island je tak na jednodenní výlet, ideálně z Negrosu, kde nedaleko od Dumaguete je úžasný hotýlek Kookoo's nest.

Na Siquijor tak 2-3 dny, doporučuji si půjčit skútr a celé si to objet, včetně hor ve vnitrozemí, je to super výlet!

Žijeme na Filipínách už přes rok, máme blog, můžeš se tam inspirovat:
http://www.vecernicci.cz/cestopisy/cestopis-filipiny/

Neregistrovaný uživatel
05.02.2016 21:57 46.23.54.***
Re: Siquijor, Apo a dál?  

ahoj vrátil jsem se minulí týden z Filipín a Siquijor byla jedna zastávka. Úžasný ostrov. Určitě doporučuji navštívit krápníkovou jeskyni, dlouhá cca 800m s koupáním v půli cesty. Pozor není pro silnější lidi!!! místy fakt málo místa ale stojí za to.

Linda
07.04.2015 14:47 194.228.254.***
Siquijor, Apo a dál?  

Ahojte,
ať se neptám jen Ramóna, potřebuji rozdělit 8 dní (celých) na oblast Negros, Siquijor a Apo island. Pokud jste někdo na některém ostrově byli, budu ráda, když mi řeknete, kolik cca dní a co tam dělat. "Poblíž" je ještě Camiguin, na který se ale asi dostaneme jen z Boholu, kde už jsme byli loni a nevím, jestli se v takto omezeném čase trmácet až tam. Ale zase je malá pravděpodobnost, že se do této oblasti vrátíme, když už zde budem po druhé.
Děkuju (((clap)))

Dara
27.10.2014 14:21 86.49.36.***
Itinerář cesty - 3 týdny  

St 14.1. 7:00 Praha-Amsterdam-Peking-Manila odlet
15.1.22:30 Manila přílet
16.1. Manila prohlídka města, čtvrť Makati, čínský hřbitov, trh Quiapo (pro místní)
17.1. Banaue rýžová pole
18.1. Sagada, Echo valley, Bontoc rakve, jeskyně Lumiang
19.1. z Manily na Boracay přelet, party
20.1. Boracay White beach
21.1. z Boracay do Cebu City Cebu - památky, nákupy, obří obchoďák Ayala mall
22.1. Panglao Alona Beach (rest. Trudi's place), Dumaluan Beach (2 km od Alona = BBC beach), jeskyně (Hinagdanan Cave), Bikini beach (SV ostrova)-jen domorodci, loď ráno - watching dolphins
23.1. Bohol (z Panglao) čokoládové hory - podél silnice nártouni (nebo Corella), zipline řeka Loboc, vodopád - místní, (plovoucí restaurace), (auto s řidičem 1500 PHP z Panglaa na Bohol)
24.1. Balicasag (z Panglao) korálové útesy, želvy, perly (půldenní výlet)
25.1. Oslob (jižní cíp ostrova Cebu) šnorchlování s velrybími žraloky (nejlépe ráno - nemusí se rezervovat), vodopády Kawasan?
26.1. Apo Island?
27.1. Apo Island? šnorchlování s obřími želvami
28.1. Puerto Princesa
29.1. Puerto Princesa řeka Sabang - rezervace!!, Honda bay, (krokodýlí farma, zipline, hoping islands)
30.1. Puerto Princesa - přejezd
31.1. El Nido hoping islands
1.2. El Nido hoping islands
2.2. El Nido odlet do Manily
3.2. Manila sopka Mayon (přelet) x s jezerem Taal (2 hod. jízdy z Manily, 50 km)
St 4.2. 8:45 Manila odlet

Ahoj,

myslíte, že se takto dají Filipíny zvládnout ve 3 týdnech?

Poradili byste nám prosím časově nejvýhodnější přesuny Manila - Boracay - Cebu a Cebu - Apo Island a Apo - Puerto Princesa.....?

Dají se v pohodě a za rozumnou cenu koupit letenky z El Nida do Manily? Nechce se nám drkocat zase zpátky do PP...

Díky, D:-)

Ramoon 07.10.2014 16:23
Re:  

Ahoj,
dle mého sázka na jistotu je nějaké ubytování v oblasti Makati, v nejmodernější části Manily. Podle mě je to dobré strategické místo i co se týče bezpečnosti. Bohužel netuším, kolik stojí odtamtud taxi na autobusový terminál v Cubaau. Ale taxi v Manile není drahé, tak počítám do 250 pesos.
Před odletem z Filipín můžete navštívit druhý největší obchodák Filipín Mall of Asia, který je vzdálen od letiště zhruba 15 minut taxíkem. Popřípadě můžete navštívit údajně největší obchodní dům v jihovýchodní asii SM City North EDSA.

Linda
07.10.2014 14:30 194.228.254.***
Re:  

Ahoj Ramoone,

ještě mě napadlo, den před odletem do Čech budem přespávat v Manile a druhý den právě chceme na tu sopku (letíme až v půlnoci), tudíž bych se ráda zeptala na oblast Manily, kde si myslíš, že by bylo vhodné hledat přespání (vzdálenost letiště, centrum, nákupy i odjezd autobusů na tu sopku, případně bezpečnost). Budeme to shánět až na místě (výběr je velký), spíš jen abych tušila kde vůbec máme s hledáním začít :)

Děkuju

David
23.08.2014 14:25 93.99.187.***
půjčení auta  

Ahoj, nemáte prosím někdo zkušenosti s půjčení auta na Filipinách. Máme na tak velkou zemi jen 17 dní tak nechceme ztrácet čes s místní dopravou a máme v úmyslu si na 8 dní půjčit v Manile auto bez řidiče. Máme s tím z Thajska, Kuby a Srí Lanky samé dobré zkušenosti.
díky za případné zkušenosti David

Ramoon 16.08.2014 04:43
Re:  

PAL expres se spojilo (codeshare) s Philippine airlines, takže letenky bookovat zde: http://www.philippineairlines.com/

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
linda
15.08.2014 13:41 194.228.254.***
Re:  

tina, tu pal express jsem tu už někde viděla, ale ty stránky mi stejně jako teď od tebe nejdou rozkliknout, nějaký error :) tak nevim, jestli s tim má třeba problém jen můj počítač :)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu