A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Filipíny - Diskuze

Původní dotaz

Dlouhodobý pobyt, život na Filipínách

27.10.2011 16:23:44 | petrp1
petrp1
Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli tady není někdo kdo žije na Filipínách? Chtěl bych se zeptat ohledně víza jak vyřídit delší pobyt. V prosinci to bude rok co budu ženatý (manželka je Filipínka), tak jestli nemáte nějaké zkušenosti s vízem pro manžela nebo něco takového na delší pobyt. Manželka tomu moc nerozumí, tak se zkouším ptát tady. Koncem listopadu tam letím, mám condo v Quezon City a rád bych tam zůstat pár měsíců, možná déle, ještě nevím.

Taky bych se chtěl zeptat jestli jste někdo neřešil podnikání na Filipínách?

A prostě tak vše kolem delšího pobytu na Filipínách. Jestli tady je někdo kdo tam žije a podělil by se o zkušenosti dejte prosím vědět buď zde nebo ještě lépe na email petrpr@yahoo.com .

Moc děkuji.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
20.04.2017 04:58 112.198.73.***
Re: Dlouhodobý pobyt, život na Filipínách  

ahoj Petře,
také žiji na Filipínách. Chci se seznámit.Piš na vaclav-rada@volny.cz

Filipinec 12.12.2016 21:18
Re: Filipiny to je ráí na zemi :-)  

Pozor - nemalujte si to tak úplně narůžovo, nevím, jaké máte s Filipínami a Filipínkami zkušenosti. Takže něco ze skoro dvacítky pobytů, tříletého vztahu atd. Tak základní pravidlo, Filipínky jsou skvělé a české dámy prominou, ale je to nesrovnatelné. A teď k praktickým věcem - 1. pokud jedeš za holkama z barů, chce to opravdu peníze, připravte si alespoň 2000 korun na večer - pití a holka. Pokud je máte, je to téměř bez problémů, nepočítaje nějakou herečku, co bude chtít odejít domu a tak. 2. pokud jedeš balit a chceš holky střídat, jde to bude to složitější, ale pokud budeš měnit místa pobytu, je to ok.Pokud holce něco naslibuješ (nejčastěji nehynoucí lásku a svatbu) může tě vzít vážně a udělat ti pěknou scénu. 3. Teď se dostaneme k serióznímu vztahu s holkou co není zlatokopka. Stále bude čekat, že se alespoň někdy postaráš. Jejím snem je svatba, počítej s velkým tlakem. Oplátkou ti bude opravdu starostlivá krásná přítelkyně. mající mouchy, se kterými je třeba se vypořádat. Je žárlivá, více než Češky. Neumí plánovat něco dlouhodobého, to musíš prosadit ty a neustoupit (není to lehké). Má omezený rozhled - přičítej školství a nemožnosti poznat svět (neplést s tím, že je hloupá). je závislá na facebooku - to je modla. Je věřící, ale jen v něčem a někdy (někdy nepochopitelně). A je tvrdohlavá. Ale když se to semele, nebude na tebe ječet a tak, nevyříká si to s tebou, ale přestane mluvit - doporučuji si prostudovat heslo "Tampo" na anglické wikipedii. Ale jinak to je zlatíčko. :-)

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
03.11.2016 12:40 213.208.155.***
Re: Zamiloval jsem se do Filipinky, potrebuje viza na cestu do evropy?  

Je to tak....také to řeším....nic jednoduchého, ale stojí to za to ;-)

Neregistrovaný uživatel
03.11.2016 12:36 213.208.155.***

Ahoj, podobně i nám se stalo. Máme tam filipinky a celý život naruby teď. Nejraději bychom tam s kamarádem vypadli naporad. Řešíme jaky business...ale chce to vše hodně peněz. ..nejen letenky. V ČR proste ať si říká kdo chce co chce....jE to se ženami hodně složité. ....hodne zlatokopky. ..chladné...namyšlene. ...a dalších 5 borců v záloze.
Všude je něco. ..ano, ale tam je to supér ohledně žen! Pokud člověk narazí na hodnou ;-)

Takže fandím všem na Filiinach!!! Letíme na Vanoce i v únoru. Kdyby něco oldas.se@gmail.com

Filipinec 14.08.2015 15:01

Marku, docela ti to věřím. Ale zase nemaluj vše na růžovo - ano mnohým filipínkám se bílí muži líbí, a není tam nenormální, že mladým i ti starší - ono to tam tak prostě funguje. Ale druhá věc je, že jeden z důvodů jsou peníze a mít snažší život. A je třeba rozlišovat mezi holkami, co loví po diskotékách (v podstatě občasné prostitutky - za to se ale nepovažují) a doufají, že si je někdo vezme alespoń na celý pobyt k sobě, raději že si je vezme za manželku. A rafinovaně z trebe vytáhnou peníze - minimálně za dárky. Druhá věc je, že existuje hodně obyčejných Filipínek, kterým prostě učaruješ - jednak jsi bílý, což je považováno za krásné, pak máš peníze a pak i když se budeš na české poměry chovat jako buran, budeš na Filipínách vypadat jako gentleman.

Neregistrovaný uživatel
08.08.2015 06:39 5.199.165.***

:-D

Neregistrovaný uživatel
08.08.2015 06:32 89.105.194.***

(((clap)))

Marek
07.07.2015 03:48 95.102.243.***
Filipiny to je ráí na zemi :-)  

Čaute, ted jsem byl s rodičama a brachem mesic na Filipinach, konkretne lapu lapu ale to co jsem začil na diskotekach v Cebu city to jsem nezažil nikde, jsem si pripadal jako rockova hvezda, myslim tim že takovej zajem od krasnych holek jako tam to jsem nikde nezažil, proto se tam chci zase podivat co nejdrív, aj mam na ne kontaky na ty Filipinky a pišeme si často a prej at se tam zase vratim co nejdriv :-)

• Anonym (5)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
01.06.2015 10:57 121.54.32.***

jojo blazen :-(

René
09.05.2015 03:01 151.226.101.***
Re: Zamiloval jsem se do Filipinky, potrebuje viza na cestu do evropy?  

díky za info :-) , povezu si Filipínku z Velké Británie (jsme tu oba pracovně) a chceme spolu žít v ČR

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu