A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Filipíny - Diskuze

Původní dotaz

aktualni pocasi

27.01.2011 10:54:56 | MarketaH
Ahoj,

mame ted letenky s priletem do Cebu na 12.02., presun na ostrov Bantayan. Na netu sleduji pocasi a vypada to tam docela destive. Nemate nekdo aktualni zpravy, jak by se melo pocasi na Filipinach vyvijet? Myselala jsem, ze unor uz by mel byt ohledne slunicka v pohode, ale ted se to vse tak meni, ze si clovek neni jisty nicim.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Linda
20.08.2014 08:23 194.228.254.***
Re: aktualni pocasi  

no za 2 měsíce se budu těšit na aktualizace, abych věděla, co nás tak může čekat :) jinak počasí je nestálá mrcha, ono i tady v Čechách to začíná být podivné, loni koncem října nebo snad dokonce v listopadu bylo asi 14 dní vkuse jasno a 25°C....

Ramoon 20.08.2014 04:52

Na úvod bych rád napsal, že toto jsou moje zkušenosti z Palawanu a částečně z Coronu.

Pod pojmem deštivá sezona v tropech jsem si představoval skoro každý den soustavné lijáky a pokud bůh dá, tak zataženou oblohu. Realita je jiná - mnohem lepší. Cestovat po Filipínách v deštivé sezoně má svoje výhody, ale i svoje rizika.
Výhody jsou - méně turistů, levnější ceny za ubytování, na Palawanu se většinou sežene bez problémů den předem permit na podzemní řeku.
Nevýhody - nestálost počasí, možnost díky špatnému počasí zrušení výletů nebo zušení letů.
Počasí zde na Filipínách se začalo obracet k horšímu v polovině čevna, kdy jsme byli na výletě v Coronu. Ve zprávách a v novinách začali mluvit a psát, že začíná proudit monsun habagat, tzn začíná letošní deštivá sezona. To se projevilo bohužel velmi rychle a poslední tři dny v Coronu se počasí nevyvedlo a byl nám dokonce zrušen jeden výlet - island hopping.
Červenec byl pak znakem tropických bouří, které se začali často vyskytovat v okolí Filipín a stále proudil monsun habagat. Vyskytlo se také pár Tajfunů, z toho jeden super tajfun, který ale naštestí pro Filipíny uhnul na Japonsko. Přesto jeden větší tajfůn přes Fililipíny přešel. Napáchal největší paseku v Leyte a okolí (neštastné místo) a v Manile. Viděl jsem záběry z Manily v televizi ve zrávách :-(
Přesto všechno ale nemůžu říct, že pořád pršelo, bylo spíše zamračeno nebo polojasno a často pršelo spíš v noci.
Srpen je však ve znamení slunce, kdy bych zamračené dny spočítal na prstě jedné ruky.
Bavil jsem se o počasí s jednou paní a říkala, že počasí na Filipínách se mění a že se naopak můžeme dočkat tajfunu v lednu, což by se dříve nemohlo stát.
Teploty se tu ted v srpnu pohybují nezi 31 - 33 stupni, v červenci bylo chladněji a to mezi 28 - 31 stupni. Jak jsem psal na začátku, tak toto jsou zkušenosti hlavně z Palawanu, vím, že třeba v Manile, Luzonu bylo počasí o něco horší.
Za dva měsice bych rád přidal další aktuální článek o počasí, snad nezapomenu :-)

Fero
21.04.2014 11:12 217.30.64.***

Počasí jsme měli až nepříjemně nádherné. Za celé 3 týdny jednou v noci liják na ostrově APO. Ovšem ta bouře jak ukazuje Ramoon se zastavila na Mindanao - bylo to vidět a mám to nafocené. K nám se to nedostalo. Jen vrcholky hor na Negrosu byli v tmavých mracích.

Ramoon
07.04.2014 21:03 78.45.210.***

Na Filipiny jde tropicka boure Peipah. Lze tak predpokladat neprijemnosti jako zruseni lodnich spoju, ruznych vyletu apod.

http://www.wunderground.com/hurricane/western-pacific/2014/Tropical-Depression-Peipah?map=5day

Tina21 11.02.2014 17:25

Srdečná vďaka :-)

Ramoon 11.02.2014 10:40

Pocitove tepla, ostatne jako vsude v JVA ;-)
Co se tyce te boure co tu byla na konci ledna, tak opravdu bylo zruseno nekolik mistnich letu, zajmena z Manily na Cebu a Negros.
Co se tyce predpovedi, tak jak pise RomanMR,na predpoved nekoukat, nesouhlasi to. Uz tyden tu ma byt dle predpovedi pod mrakem a bourky. Bylo tu porad slunecno a nekdy nejaky ten mrak, coz bylo i prijemne. No a az vcera rano tu bylo pod mrakem, ale po obede se vyjasnilo a vecer prisla bourka. Taktez dneska kolem pate vecer se zatahlo a ocekavam znova bourku, ale jinak bylo cely den slunecno.
Jinak jsem na Palawanu, takze info o pocasi a teplote vode(jsem na plazi skoro kazdy den) jsou aktualni.

Tina21 11.02.2014 10:14

A aka je asi teplota vody? Stačí pocitovo :-)

RomanMr 11.02.2014 09:27

Tak to jsem odjel tak akorát :-). Včera jsem dorazil domů. Pokud jde o počasí, pořád jsem hleděl na předpovědi v mobilu a prakticky celých 14 dní mi to ukazovalo oblačno, nebo déšť a nakonec nám přes den pršelo jen 2x (v noci minimálně 7x) a to zhruba tak po 2 hodinkách. Úplně jasno jsme měli tak 4 dny, jinak sice oblačnost byla, ale teplo taky a slunce taky vždycky vykouklo.

Ramoon 31.01.2014 12:11

Kdo je ted na Filipinach a miri o víkendu do okoli Cebu nebo na Palawan tak bacha, blíží se tam tropická bourkua Kajiki. Napriklad nefunguje lodni doprava v okoli Cebu, nektere mistni lety muzou byt zruseny.

http://www.wunderground.com/hurricane/western-pacific/2014/Tropical-Depression-Kajiki?&MR=1

• Anonym (2)
Petr2 20.11.2013 12:55

Situaci také sledujeme, jedeme v únoru Anda - Panglao - Siquijor - jih Cebu, dle informací z diskuzí na tripadvisor a lonely planet Panglao a v podstatě skoro celý Bohol / kromě severní části / byly tajfunem na rozdíl od říjnového zemětřesení postiženy minimálně. Problém je pouze v tom, že elektrická energie se dodává z Leyte a na Boholu nyní nefunguje, většina hotelů má však svoje vlastní generátory. Podle vyjádření vládních úřadů má být plná dodávka el.energie na ostrov obnovena během druhé poloviny prosince, takže v lednu by mělo být vše v naprostém pořádku.
Zemětřesením poničená infrastruktura částečně opravena, popř. se dá využít alternativních objízdných tras.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu